Liga irlandzka - 13. kolejka Premier Division: Dundalk FC - Shamrock Rovers FC 0-4 (0-3)

W starciu 13. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 27 września, jedenastka Dundalk skompromitowała się z Shamrock Rovers 0-4 (0-3). Mecz odbył się na Oriel Park.

A. McEneff 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 75 pojedynków zespół Shamrock Rovers wygrał 27 razy i zanotował 26 porażek oraz 22 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie kartką został ukarany Neil Farrugia, piłkarz Shamrock Rovers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 36. minucie spotkania, gdy Jack Byrne zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 40. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dundalk David McMillan. W 44. minucie sędzia przyznał kartkę Williamowi Patchingowi z Dundalk.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 44. minucie spotkania, gdy Aaron McEneff strzelił z karnego trzeciego gola.

W 59. minucie w zespole Dundalk doszło do zmiany. Stefan Čolović wszedł za Davida McMillana. W tej samej minucie Andrew Quinn zastąpił Johna Mountneya.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jordanowi Floresowi z drużyny gospodarzy. Była to 64. minuta starcia. W 69. minucie w zespole Dundalk doszło do zmiany. Jamie Wynne wszedł za Daniela Kelly'ego. A kibice Shamrock Rovers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dylana Wattsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Graham Burke. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola.

W 80. minucie Ronan Finn został zmieniony przez Rhysa Marshalla, a za Neila Farrugię wszedł na boisko Seán Kavanagh, co miało wzmocnić drużynę Shamrock Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williama Patchinga na Vala Adedokuna.

W 83. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jack Byrne z Shamrock Rovers. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Shamrock Rovers doszło do zmiany. Dean Williams wszedł za Aarona Greene'a.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Joseph Martin O'Brien
59′ Andrew Quinn
Liam Scales
64′ Jordan Michael Flores
Jack Byrne  36′, 83′
69′ Daniel Kelly
Neil Farrugia33′ 80′
44′ 83′ William Luke Patching
Ronan Michael Finn80′
Chris Shields
Aaron McEneff  44′ (k.)
Joshua Alexander Gatt
Gary O'Neill
40′ (samob.) 59′ David McMillan
Graham Dylan Burke75′
Kelede Nathan Oduwa
Aaron Greene85′
Jimmy Corcoran
Leon Maurice Pöhls
59′ Stefan Čolović
Seán Kavanagh80′
Mark Hanratty
Daniel Patrick Lafferty
59′ John Mountney
Rhys Marshall80′
69′ Jamie Wynne
Dylan Billy Watts75′
83′ Val Adedokun
Thomas Oluwa

Dean Williams85′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.