Liga irlandzka - 13. kolejka Premier Division: Bohemian Dublin - Derry City FC 2-1 (0-1)

25 września na Dalymount Park odbył się mecz 13. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Bohemianu Dublin i Derry City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bohemianu Dublin 2-1.

J. Akintunde 2'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 88 starć drużyna Derry City wygrała 40 razy i zanotowała 25 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Derry City trafiła do bramki rywala. W drugiej minucie James Akintunde dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Walter Capango z jedenastki gości. Była to 25. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Derry City.

W 59. minucie kartkę dostał Peter Cherrie, piłkarz gości. W 62. minucie Conor Levingston zastąpił Rossa Tierneya.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Derry City: Eoinowi Toalowi w 71. i Darrenowi Cole'owi w 75. minucie. W 72. minucie w drużynie Bohemianu Dublin doszło do zmiany. Keith Ward wszedł za Daniela Granta. Po chwili trener Derry City postanowił wzmocnić formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Darrena Cole'a. Na boisko wszedł Colm Horgan, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Ciaron Harkin wszedł za Jacka Malone'a. Trener Bohemianu Dublin postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Keitha Buckleya i na pole gry wprowadził napastnika Dinnego Corcorana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Ibrahim Meite wszedł za Jamesa Akintunde'a.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Cameronowi McJannettowi i Ciaránowi Collowi. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Keith Ward.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bohemianu Dublin w 90. minucie spotkania, gdy Andre Wright zdobył drugą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Eoin Toal71′
79′ Keith Buckley
Jake Dunwoody
Dawson Devoy
Adam Hammill
62′ Conor Levingston
Jack Malone78′
72′ Daniel Grant
Conor McCormack
Promise Omochere
James Akintunde  2′ 87′
 90′ Andre Wright
Colm Horgan78′
72′  90′ (k.) Keith Ward
Mark Thomas McChrystal
79′ Dinny Corcoran
Conor Paul Clifford
Glen McAuley
Ciaron Harkin78′
62′ Ross Tierney
Ibrahim Meite87′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Derry City pokazał sześć żółtych.

Już w najbliższy wtorek zespół Derry City rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Sligo Rovers FC. Natomiast 2 października Cork City Football Club zagra z drużyną Bohemianu Dublin na jej terenie.