Liga irlandzka - 12. kolejka Premier League: Shamrock Rovers FC - Bohemian Dublin 0-1 (0-1)

23 kwietnia na Tallaght Stadium w Dublinie odbył się mecz 12. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Shamrock Rovers i Bohemianu Dublin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bohemianu Dublin 1-0. Starcie obejrzało 6 414 widzów.

12. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-04-23 21:00 | Stadion: Tallaght Stadium | Widzów: 6414 | Arbiter: P. McLoughlin
Shamrock Rovers FC
Bohemian Dublin
0
1
D. Corcoran 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 86 spotkań zespół Shamrock Rovers wygrał 31 razy i zanotował 28 porażek oraz 27 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Lee Grace'owi z Shamrock Rovers.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Trevor Clarke osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał James Finnerty, zawodnik gości. W 37. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Lee Grace, osłabiając drużynę Shamrock Rovers. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w czwartej minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Bohemianu Dublin zdobył Dinny Corcoran w 38. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bohemianu Dublin.

W 66. minucie za Daniela Granta wszedł Keith Ward. Trener Shamrock Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Dylana Wattsa i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Carra, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia wręczył Ronanowi Finnowi z drużyny gospodarzy. Była to 75. minuta spotkania. Niedługo później trener Bohemianu Dublin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Ali Reghba, a murawę opuścił Daniel Mandroiu. W drugiej połowie nie padły gole.

James Talbot
4′ 37′ Lee Grace
Derek Pender
89′ Jack Byrne
Keith Buckley
28′ Trevor Clarke
Kevin Devaney
75′ 83′ Ronan Finn
Conor Levingston
Aaron McEneff
Daniel Mandroiu90′
71′ Dylan Watts
Aaron Barry
83′ Joel Coustrain
Andy Lyons
Dean Dillon
Robert McCourt
89′ Brandon Kavanagh
Keith Ward66′
71′ Daniel Carr
Ali Reghba90′
Orhan Vojic
Ryan Swan

Zespół Bohemianu Dublin był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Bohemianu Dublin pokazał jedną żółtą.

Drużyna Shamrock Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.