Liga irlandzka - 12. kolejka Premier Division: Sligo Rovers FC - Bohemian Dublin 0-1 (0-0)

W spotkaniu 12. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 18 września, drużyna Sligo FC przegrała z Bohemianem Dublin 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na The Showgrounds.

A. Wright 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 meczów jedenastka Sligo FC wygrała 28 razy i zanotowała 25 porażek oraz 18 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davidowi Cawleyowi z Sligo FC. Była to 19. minuta spotkania.

Między 53. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sligo FC oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemianu Dublin w 80. minucie spotkania, gdy Andre Wright strzelił pierwszego gola. W następstwie utraty gola trener Sligo FC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Garry'ego Buckleya i na pole gry wprowadził napastnika Ronana Murraya, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 89. minucie Will Seymore został zastąpiony przez Ryana De Vriesa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Dawson Devoy z drużyny gości.

James Talbot
53′ Lewis Banks
Anthony Breslin74′
67′ Kyle Callan-McFadden
Dan Casey
Regan Donelon
Rob Cornwall58′
Teemu Penninkangas
Andy Lyons
81′ Garry Buckley
Keith Buckley
19′ David Cawley
Dawson Devoy90′
89′ Will Seymore
Keith Ward
89′ Ryan De Vries
Glen McAuley
81′ Ronan Murray
Promise Omochere

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Bohemianu Dublin nie skorzystała ze zmian.

Już w najbliższy piątek jedenastka Bohemianu Dublin będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Dublinie. Jej rywalem będzie Shelbourne FC. Tego samego dnia Shamrock Rovers FC będzie przeciwnikiem drużyny Sligo FC w meczu, który odbędzie się w Dublinie.