Liga irlandzka - 12. kolejka Premier Division: Derry City FC - St. Patrick's Dublin 0-0

W pojedynku 12. kolejki irlandzkiej Premier Division, który rozegrany został 18 września, drużyna Derry City zremisowała ze St. Patrick's 0-0. Starcie odbyło się na The Ryan McBride Brandywell Stadium.

12. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-09-18 18:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: R. Harvey
Derry City FC
St. Patrick's Dublin
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 90 spotkań zespół Derry City wygrał 31 razy i zanotował 28 porażek oraz 31 remisów.

Od pierwszych minut drużyna St. Patrick's zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Derry City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ciaronowi Harkinowi i Chrisowi Forresterowi.

Drugą połowę zespół Derry City rozpoczął w zmienionym składzie, za Jamesa Akintunde'a wszedł Adam Hammill. W 68. minucie Ibrahim Meite zastąpił Waltera Capango.

Chwilę później trener St. Patrick's postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Billy'ego Kinga. Na boisko wszedł Darragh Markey, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Derry City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Jack Malone, a murawę opuścił Ciaron Harkin. W 90. minucie kartki otrzymał Martin Rennie, Luke McNally z jedenastki gości.

Robbie Benson
31′ 79′ Ciaron Harkin
Chris Forrester31′
Conor McCormack
Jordan Gibson79′
46′ James Akintunde
Billy King71′
Stephen Mallon
Jamie Lennon
68′ Ibrahim Meite
Darragh Markey71′
46′ Adam Hammill
Jason McClelland79′
79′ Jack Malone
Dan Ward
68′ Walter Capango Figueira
Martin Rennie87′ 90′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek jedenastka St. Patrick's zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Cork City Football Club. Tego samego dnia Waterford FC zagra z jedenastką Derry City na jej terenie.