Liga irlandzka - 11. kolejka Premier League: St. Patrick's Dublin - Sligo Rovers FC 2-1 (2-0)

W spotkaniu 11. kolejki irlandzkiej Premier League, które rozegrane zostało 19 kwietnia, zespół St. Patrick's wygrał z Sligo FC 2-1 (2-0). Mecz na Richmond Park w Dublinie obejrzało 1 548 widzów.

D. Cawley 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 69 razy. Drużyna St. Patrick's wygrała aż 33 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników St. Patrick's w 16. minucie spotkania, gdy Chris Forrester strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Patrick's w 24. minucie spotkania, gdy Mikey Drennan zdobył z karnego drugą bramkę. W 29. minucie arbiter ukarał kartką Ciarana Kellya, zawodnika St. Patrick's.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Sligo FC wyszedł w zmienionym składzie, za Nialla Morahana wszedł Kristopher Twardek. Między 53. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Daryl Fordyce zastąpił Liama Kerrigana. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Sligo FC doszło do zmiany. Sam Warde wszedł za Jacka Keaneya. Chwilę później trener St. Patrick's postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Forrestera. Na boisko wszedł Cian Coleman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 87. minucie kartkę otrzymał Rhys McCabe z St. Patrick's.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się David Cawley.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w jedenastce St. Patrick's doszło do zmiany. Jake Walker wszedł za Gary'ego Shawa. Zespołowi Sligo FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki St. Patrick's.

Mitchell Beeney
53′ Ian Bermingham
Lewis Banks
Lee Desmond
John Dunleavy
29′ Ciaran Kelly
Dante Leverock
Simon Madden
John Mahon64′
64′ David Webster
David Cawley  88′
Conor Clifford
Daryl Fordyce69′
 16′ 79′ Chris Forrester
Jack Keaney76′
87′ Rhys McCabe
Niall Morahan46′
 24′ (k.) Mikey Drennan
Ronan Liam Coughlin
90′ Gary Shaw
Romeo Parkes64′
Barry Murphy
Luke McNicholas
79′ Cian Coleman
Sam Warde76′
90′ Jake Walker
Brian Morley

Zawodnicy St. Patrick's dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół St. Patrick's w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.