Liga irlandzka - 11. kolejka Premier Division: Cork City - Shamrock Rovers 0-3 (0-2)

W spotkaniu 11. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 12 września, zespół Cork City przegrał z Shamrock Rovers 0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Turner's Cross.

N. Farrugia 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 83 pojedynki jedenastka Cork City wygrała 32 razy i zanotowała 26 porażek oraz 25 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Aaron Greene wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shamrock Rovers , strzelając gola w 17. minucie spotkania.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aarona Greene'a z Shamrock Rovers, a w 37. minucie Aleca Byrnego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 43. minucie spotkania, gdy Aaron Greene zdobył drugą bramkę.

Drugą połowę jedenastka Cork City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dylana McGlade'a, Aleca Byrnego weszli Ronan Hurley, Scott Fenwick. W 53. minucie arbiter pokazał kartki Cianowi Colemanowi z Cork City oraz Grahamowi Burke'owi z drużyny gości.

W 59. minucie Liam Scales został zastąpiony przez Josepha O'Briena. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Gearóidowi Morrisseyowi z zespołu gospodarzy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Shamrock Rovers doszło do zmiany. Dylan Watts wszedł za Gary'ego O'Neilla.

W 71. minucie w zespole Cork City doszło do zmiany. Ricardo Dinanga wszedł za Connora Simpsona. Na murawie, jak to często zdarzało się Shamrock Rovers w tym sezonie, pojawił się Rhys Marshall, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Aarona Greene'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w jedenastce Shamrock Rovers doszło do zmiany. Neil Farrugia wszedł za Daniela Lafferty'ego.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Rhys Marshall, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Neil Farrugia.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jake'owi O´Brienowi i Josephowi O'Brienowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Alan Mannus
90′ Jake O´Brien
Lee Grace
Kevin O'Connor
Daniel Patrick Lafferty77′
Robert Slevin
Roberto Lopes
37′ 46′ Alec Byrne
Liam Scales59′
53′ Cian Coleman
Jack Byrne
Deshane Dalling
Ronan Michael Finn
46′ Dylan James McGlade
Aaron McEneff
64′ Gearóid Morrissey
Gary O'Neill65′
Henry Oliver Ochieng
Graham Dylan Burke53′
71′ Connor Mark Simpson
Aaron Greene  17′, 43′ 29′ 77′
Liam Bossin
Leon Maurice Pöhls
46′ Ronan Hurley
Dylan Billy Watts65′
71′ Ricardo Dinanga
Thomas Oluwa
46′ Scott James Fenwick
Dean Williams

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Shamrock Rovers otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Shamrock Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy piątek drużyna Cork City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie St. Patrick's Dublin. Tego samego dnia Sligo Rovers FC zagra z zespołem Shamrock Rovers na jego terenie.