Liga irlandzka - 11. kolejka Premier Division: Bohemian Dublin - Waterford FC 0-2 (0-2)

11 września na Dalymount Park odbyło się spotkanie 11. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Bohemianu Dublin i Waterford FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Waterford FC 2-0.

T. Wilson 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki jedenastka Bohemianu Dublin wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Waterford FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Bohemianu Dublin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Alistair Coote wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waterford FC, zdobywając bramkę w 25. minucie pojedynku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bohemian Dublin: Kristopherowi Twardkowi w 38. i Danielowi Mandroiu w 42. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waterford FC w 45. minucie spotkania, gdy Tyreke Wilson strzelił drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 47. minucie kartkę obejrzał Alistair Coote z zespołu gości. W 50. minucie Jonathan Lunney został zastąpiony przez Conora Levingstona.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Johna Martina, piłkarza Waterford FC. Po chwili trener Bohemianu Dublin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Andre'a Wrighta. Na boisko wszedł Glen McAuley, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 70. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Bohemianu Dublin: Daniel Mandroiu, Daniel Grant, na ich miejsce weszli: Keith Ward, Promise Omochere. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela O'Connora, Johna Martina zajęli: Dean Walsh, Niall O'Keeffe.

Alistair Coote  25′ 47′
50′ Jonathan Lunney
Robert James Weir
42′ 77′ Daniel Mandroiu
Kurtis Byrne
38′ Kristopher Twardek
John Martin63′ 83′
77′ Daniel Grant
Michael O’Connor70′
70′ Andre Wright
Darragh Power
50′ Conor Levingston
William Fitzgerald
77′ Keith Ward
Niall O'Keeffe83′
70′ Glen McAuley
Alex Phelan
77′ Promise Omochere
Dean Walsh70′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Bohemianu Dublin w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy piątek zespół Waterford FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Sligo Rovers FC. Tego samego dnia Derry City FC zagra z drużyną Bohemianu Dublin na jej terenie.