Liga irlandzka - 10. kolejka Premier League: Sligo Rovers FC - Dundalk FC 2-1 (2-1)

12 kwietnia na The Showgrounds odbyło się spotkanie 10. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Sligo FC i Dundalk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sligo FC 2-1. Na stadionie zasiadło 1 748 widzów.

P. Hoban 23'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 69 pojedynków zespół Dundalk wygrał 29 razy i zanotował 24 porażki oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sligo FC w pierwszej minucie spotkania, gdy Romeo Parkes zdobył pierwszą bramkę.

W 13. minucie arbiter ukarał kartką Michaela Duffy'ego, piłkarza Dundalk.

Zawodnicy Dundalk nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Hoban.

Między 25. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Dante Leverock.

W 43. minucie kartkę obejrzał Jamie McGrath z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drugą połowę drużyna Dundalk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Briana Gartlanda wszedł John Mountney. W 57. minucie kartkę otrzymał Sean Hoare z Dundalk.

Trener Dundalk postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Daniela Kelly'ego i na pole gry wprowadził napastnika Georgiego Kelly'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie za Seana Murraya wszedł Joe McKee. W 82. minucie kartkę dostał Kristopher Twardek, zawodnik gospodarzy.

Daniel Cleary40′
25′ Kyle Callan-McFadden
Seán Gannon
John Dunleavy
Brian Gartland46′
 41′ Dante Roger David Leverock
Jamie McGrath43′
89′ Jack Keaney
Sean Michael Murray68′
34′ Ronan Liam Coughlan
Michael Duffy13′
 1′ 73′ Romeo Parkes
Patrick James Hoban  23′ (k.)
Luke McNicholas
Aaron McCarey
Liam Kerrigan
Cameron Dummigan
89′ Niall Morahan
Dean Jarvis
John Russell
Jordan Michael Flores
73′ 82′ Kristopher Twardek
Joe McKee68′
Sam Warde
John Mountney46′
Brian Morley
Georgie Kelly63′

Sędzia w pierwszej połowie wręczył trzy żółte kartki piłkarzom Dundalk, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna Sligo FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.