Liga irlandzka - 10. kolejka Premier Division: Waterford FC - St. Patrick's Dublin 3-0 (2-0)

4 września na Waterford Regional Sports Centre odbyło się spotkanie 10. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Waterford FC i St. Patrick's. Mecz zakończył się zwycięstwem Waterford FC 3-0.

10. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-09-04 20:45 | Stadion: Waterford Regional Sports Centre | Arbiter: P. McLoughlin
M. O’Connor 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna St. Patrick's wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół St. Patrick's zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Waterford FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waterford FC w 24. minucie spotkania, gdy Alistair Coote strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Waterford FC, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie trafił John Martin. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Matthewowi Smithowi z zespołu gospodarzy. Była to 34. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie kartkę obejrzał Robert Weir z Waterford FC. W 61. minucie Dan Ward został zmieniony przez Jasona McClellanda.

Po chwili trener Waterford FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Johna Martina. Na boisko wszedł Dean Walsh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shane Griffina z Waterford FC, a w 78. minucie Georgiego Kelly'ego z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie St. Patrick's doszło do zmiany. James Doona wszedł za Billy'ego Kinga.

Dopiero w drugiej połowie Michael O'Connor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waterford FC, strzelając kolejnego gola w 80. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w jedenastce Waterford FC za Michaela O'Connora wszedł Kurtis Byrne, a w zespole St. Patrick's Robbie Benson zmienił Darragha Markeya. W tej samej minucie trener St. Patrick's postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Martin Rennie, a murawę opuścił Rory Feely. W 88. minucie w jedenastce Waterford FC doszło do zmiany. Niall O'Keeffe wszedł za Shane Griffina.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Luke McNally
 24′ Alistair Coote
Robbie Benson85′
71′ 88′ Shane Griffin
Jordan Gibson
58′ Robert James Weir
Billy King75′
 28′ 67′ John Martin
Jamie Lennon
 80′ 85′ Michael O’Connor
Dan Ward61′
34′ Matthew Smith
Deivids Titovs
88′ Niall O'Keeffe
James Doona75′
85′ Kurtis Byrne
Darragh Markey85′
William Radley Longbottom
Jason McClelland61′
67′ Dean Walsh
Martin Rennie85′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół St. Patrick's w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy piątek jedenastka Waterford FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Bohemian Dublin. Tego samego dnia Shelbourne FC zagra z jedenastką St. Patrick's na jej terenie.