Liga irlandzka - 10. kolejka Premier Division: Shamrock Rovers FC - Bohemian Dublin 1-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 5 września, zespół Shamrock Rovers zwyciężył z Bohemianem Dublin 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Tallaght Stadium w Dublinie.

D. Lafferty 4'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 91 meczów jedenastka Shamrock Rovers wygrała 34 razy i zanotowała 30 porażek oraz 27 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu wynik ustalił Daniel Lafferty.

Między 30. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bohemianu Dublin i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Shamrock Rovers.

W 66. minucie Keith Ward zastąpił Daniela Mandroiu. W 72. minucie kartkę dostał Gary O'Neill, zawodnik Shamrock Rovers.

Chwilę później trener Shamrock Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Dylan Watts, a murawę opuścił Graham Burke. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Daniel Lafferty z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie trener Bohemianu Dublin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Jonathana Lunneya. Na boisko wszedł Dawson Devoy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 80. minucie Daniel Lafferty został zmieniony przez Neila Farrugię, a za Aarona Greene'a wszedł na boisko Rhys Marshall, co miało wzmocnić zespół Shamrock Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andre'a Wrighta na Dinnego Corcorana. W doliczonej piątej minucie spotkania kartkę obejrzał Keith Buckley z Bohemianu Dublin. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stephen McGuinness
36′ Lee Grace
Anthony Breslin
 4′ 77′ 80′ Daniel Patrick Lafferty
Kristopher Twardek
72′ Gary O'Neill
Keith Ward66′
73′ Graham Dylan Burke
Daniel Grant
89′ Aaron Greene
Andre Wright85′
Leon Maurice Pöhls
James Talbot
89′ Rhys Marshall
Ciaran Kelly
Joseph Martin O'Brien
Dawson Devoy77′
80′ Neil Farrugia
Conor Levingston
73′ Dylan Billy Watts
Daniel Mandroiu66′
Thomas Oluwa
Dinny Corcoran85′
Dean Williams
Promise Omochere

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.