Finn Harps Football Club - St Patrick’s Athletic Football Club 2-2 (0-1). Liga - 21. kolejka

24 czerwca na Finn Park w Ballybofey odbył się mecz 21. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps i Stu Patrick's. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

24 czerwca  na Finn Park w Ballybofey odbył się mecz  21. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps  i Stu Patrick's. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Stu Patrick's wygrał 12 razy i zanotował pięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Stu Patrick's nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie Billy King dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mark Doyle.

Między 16. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Finn Harps i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stu Patrick's.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Ericowi McWoodsowi, zawodnikowi Finn Harps. W 63. minucie Dylan Duncan został zmieniony przez Marka Timlina.

W 64. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Billy King ze Stu Patrick's. Bramka padła po podaniu Marka Doyle'a.

W 66. minucie kartkę dostał Ethan Boyle z drużyny Finn Harps. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stu Patrick's: Sam Curtis, Eoin Doyle, Darragh Burns, na ich miejsce weszli: James Abankwah, Kyle Robinson, Ben McCormack. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eliego N'Zeyiego, Filipa Mihaljevica zajęli: Luke Rudden, Jose Carrillo. Niedługo później trener Stu Patrick's postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Chrisa Forrestera wszedł Jason McClelland, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Stu Patrick's nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Regan Donelon z Finn Harps.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Jose Carrillo. Przy zdobyciu bramki pomagał Eric McWoods.

Trener Finn Harps postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Barry'ego McNameego i na pole gry wprowadził napastnika Yousefa Mahdy'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Ethan Boyle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Finn Harps, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Drużyna Finn Harps zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Finn Harps obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.