Finn Harps Football Club - Shamrock Rovers Football Club 0-1 (0-1). Liga - 22. kolejka

1 lipca na Finn Park w Ballybofey odbyło się spotkanie 22. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps i Shamrock Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 1-0.

1 lipca  na Finn Park w Ballybofey odbyło się spotkanie  22. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps  i Shamrock Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 1-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Shamrock Rovers wygrała aż 18 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Shamrock Rovers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Finn Harps była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Reganowi Donelonowi z jedenastki Finn Harps. Była to 42. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shamrock Rovers w 45. minucie spotkania, gdy Rory Gaffney strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Gary O'Neil.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Shamrock Rovers.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Chrisa McCanna, zawodnika Shamrock Rovers. W 66. minucie Eric McWoods zastąpił Luke'a Ruddena.

W 72. minucie Chris McCann został zmieniony przez Richarda Towella, a za Aarona Greene'a wszedł na boisko Aidomo Emakhu, co miało wzmocnić zespół Shamrock Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Regana Donelona na Dylana Duncana. Chwilę później trener Shamrock Rovers postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ronana Finna wszedł Barry Cotter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Shamrock Rovers utrzymać prowadzenie. W 85. minucie Sean Gannon został zmieniony przez Seana Hoare'a, co miało wzmocnić zespół Shamrock Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Barry'ego McNameego na Marka Timlina oraz Jose Carrilla na Yousefa Mahdy'ego.

W drugiej połowie nie padły gole.

Jedenastka Shamrock Rovers była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.