Finn Harps Football Club - Drogheda United Football Club 3-0 (2-0). Liga - 26. kolejka

5 sierpnia na Finn Park w Ballybofey odbył się pojedynek 26. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps i Drogheda United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finn Harps 3-0.

5 sierpnia  na Finn Park w Ballybofey odbył się pojedynek  26. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps  i Drogheda United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finn Harps 3-0.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Filip Mihaljevic z Finn Harps. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finn Harps w 23. minucie spotkania, gdy Filip Mihaljevic zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Zespół Drogheda United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Finn Harps, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Eric McWoods. Sytuację bramkową stworzył Filip Mihaljevic.

W 45. minucie za Darragha Nugenta wszedł Ryan Brennan.

W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Eric McWoods z Finn Harps. Asystę przy golu zanotował Regan Donelon.

Chwilę później trener Drogheda United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Adama Foleya. Na boisko wszedł Dean Williams, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Drogheda United doszło do zmiany. Dylan Grimes wszedł za Darragha Markeya. Chwilę później trener Finn Harps postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Filipa Mihaljevica wszedł Ryan Rainey, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Finn Harps utrzymać prowadzenie.

W 75. minucie Chris Lyons został zmieniony przez Victora Aronga, co miało wzmocnić drużynę Drogheda United. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ethana Boyle'a na Jose Carrilla w 88. minucie oraz Barry'ego McNameego na Marka Timlina w tej samej minucie. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erica McWoodsa z Finn Harps, a w 90. minucie Dane'a Masseya z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Przewaga zespołu Drogheda United w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Finn Harps, a piłkarzom Drogheda United pokazał jedną.

Jedenastka Finn Harps w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Drogheda United dokonał czterech zmian.