Dundalk FC - University College Dublin Association Football Club 3-0 (0-0). Liga - 22. kolejka

1 lipca na Oriel Park odbyło się spotkanie 22. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Dundalk FC i UC Dublin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundalk FC 3-0.

1 lipca  na Oriel Park odbyło się spotkanie  22. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Dundalk FC  i UC Dublin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundalk FC 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Dundalk FC wygrał aż 17 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Dundalk FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny UC Dublin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dundalk FC w 51. minucie spotkania, gdy David McMillan zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Joe Adamsa.

W 55. minucie za Adama Verdona wszedł Donal Higgins.

Zespół UC Dublin ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Dundalk FC, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Gregory Sloggett.

Między 62. a 66. minutą, boisko opuścili piłkarze Dundalk FC: Daniel Kelly, Robbie Benson, na ich miejsce weszli: Keith Ward, Ryan O'Kane. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma Lonergana, Marka Dignama zajęli: Alex Nolan, Daniel Norris. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Dundalk FC postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Paula Doyle'a wszedł Sam Bone, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Dundalk FC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Dundalk FC udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie David McMillan został zmieniony przez Johna Martina, co miało wzmocnić jedenastkę Dundalk FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Gallaghera na Aleksa Dunne'a oraz Dylana Duffy'ego na Johna Ryana.

Keith Ward wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dundalk FC, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Zespół Dundalk FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników UC Dublin była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Dundalk FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół UC Dublin w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.