Dundalk FC - St Patrick’s Athletic Football Club 1-0 (1-0). Liga - 18. kolejka

27 maja na Oriel Park odbył się mecz 18. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Dundalk FC i Stu Patrick's. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundalk FC 1-0.

27 maja  na Oriel Park odbył się mecz  18. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Dundalk FC  i Stu Patrick's. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundalk FC 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków jedenastka Dundalk FC wygrała 20 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dundalk FC w 24. minucie spotkania, gdy Daniel Kelly strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dundalk FC.

W 57. minucie Ian Bermingham zastąpił Darragha Burnsa. Między 57. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Dundalk FC: Joe Adams, Steven Bradley, Patrick Hoban, Robbie Benson, na ich miejsce weszli: Paul Doyle, Keith Ward, John Martin, David McMillan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tunde'a Owolabiego, Jasona McClellanda zajęli: Mark Doyle, Billy King.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Anthony'emu Breslinowi z zespołu Stu Patrick's. W 89. minucie w jedenastce Dundalk FC doszło do zmiany. Sam Bone wszedł za Darragha Leahy'ego. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Dundalk FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Stu Patrick's przyznał jedną żółtą.

Drużyna Dundalk FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Stu Patrick's w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.