Dundalk FC - Derry City Football Club 1-1 (0-1). Liga - 26. kolejka

W pojedynku 26. kolejki Premier League, który rozegrany został 5 sierpnia, zespół Dundalk FC zremisował z Derry City 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Oriel Park.

W  pojedynku 26. kolejki  Premier League, który rozegrany został 5 sierpnia, zespół Dundalk FC zremisował  z Derry City  1-1 (0-1). Mecz odbył się na Oriel Park.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań jedenastka Dundalk FC wygrała 22 razy i zanotowała cztery porażki oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Declanowi Glassowi z drużyny Derry City.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Derry City otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Oluwaseun Akintunde. Przy strzeleniu gola asystował Joseph Thomson.

W 23. minucie Paul Doyle został zmieniony przez Alfie Lewisa. W 28. minucie w jedenastce Dundalk FC doszło do zmiany. Ryan O'Kane wszedł za Daniela Kelly'ego. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Shane'owi McEleneyowi, zawodnikowi Derry City.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Derry City.

Między 65. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Derry City i jedną drużynie przeciwnej. Między 68. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Derry City: Oluwaseun Akintunde, Ryan Graydon, Declan Glass, na ich miejsce weszli: Jamie McGonigle, Brandon Kavanagh, Michael Duffy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lewisa Macariego, Joe Adamsa zajęli: Robbie Benson, Keith Ward.

Trener Derry City postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Josepha Thomsona wszedł Danny Lafferty, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Derry City nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Jedenastka Dundalk FC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Patrick Hoban. Asystę zaliczył Steven Bradley.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Przewaga drużyny Dundalk FC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Dundalk FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.