Dundalk FC - Bohemians Football Club 3-1 (0-1). Liga - 15. kolejka

13 maja na Oriel Park odbył się mecz 15. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Dundalk FC i Bohemiansu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dundalk FC 3-1.

13 maja  na Oriel Park odbył się mecz  15. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Dundalk FC  i Bohemiansu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dundalk FC 3-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Dundalk FC wygrał aż 21 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bohemiansu w 15. minucie spotkania, gdy Ciaran Kelly zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bohemiansu.

Piłkarze Dundalk FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie gola wyrównującego strzelił Patrick Hoban. Przy zdobyciu bramki pomagał Robbie Benson.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Gregory Sloggett z drużyny Dundalk FC. W 67. minucie za Stevena Bradleya wszedł Paul Doyle. W 68. minucie w jedenastce Dundalk FC doszło do zmiany. Keith Ward wszedł za Joe Adamsa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Dundalk FC przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Robbie Benson dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Kelly.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Bohemiansu doszło do zmiany. Kris Twardek wszedł za Liama Burta.

Zespół Bohemiansu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Dundalk FC, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 3-1 podwyższył Paul Doyle.

Między 81. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Bohemiansu: Conor Levingston, Promise Omochere, Alistair Coote, na ich miejsce weszli: Jordan Flores, Ryan Cassidy, Jamie Mullins. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Hobana, Daniela Kelly'ego zajęli: David McMillan, John Martin. Między 85. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bohemiansu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.