Drogheda United Football Club - Sligo Rovers Football Club 0-0. Liga - 21. kolejka

W starciu 21. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół Drogheda United zremisował z Sligo Rovers 0-0. Pojedynek odbył się na United Park.

W  starciu 21. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół Drogheda United zremisował  z Sligo Rovers  0-0. Pojedynek odbył się na United Park.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów jedenastka Sligo Rovers wygrała dziewięć razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lewisowi Banksowi z Sligo Rovers. Była to 39. minuta pojedynku.

W 60. minucie kartkę obejrzał Luke Heeney z drużyny Drogheda United. W 65. minucie za Nialla Morahana wszedł David Cawley.

Chwilę później trener Drogheda United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Clarke'a. Na boisko wszedł Adam Foley, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Karl O'Sullivan został zmieniony przez Cilliana Heaneya, co miało wzmocnić jedenastkę Sligo Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dayle'a Rooneya na Darragha Markeya oraz Deana Williamsa na Chrisa Lyonsa. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Colmowi Horganowi, piłkarzowi Sligo Rovers.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Wyjątkowa nieporadność napastników Sligo Rovers była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Drogheda United otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Drogheda United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sligo Rovers w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.