Drogheda United Football Club - Shelbourne Football Club 3-1 (1-1). Liga - 27. kolejka

W meczu 27. kolejki Premier League, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Drogheda United wygrała z Shelbourne' 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na United Park.

W  meczu 27. kolejki  Premier League, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Drogheda United wygrała  z Shelbourne'  3-1 (1-1). Starcie odbyło się na United Park.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shelbourne' w siódmej minucie spotkania, gdy Jack Moylan strzelił pierwszego gola.

W 17. minucie za Seana Boyda wszedł John Wilson.

Jedenastka Drogheda United wyrównała wynik meczu. W 32. minucie Ryan Brennan wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Dayle Rooney.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Drogheda United przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Dayle Rooney.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dylana Grimesa z Drogheda United, a w 67. minucie Shane'a Farrella z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Drogheda United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Dylana Grimesa. Na boisko wszedł Darragh Nugent, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedenastka Shelbourne' ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Drogheda United, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił po raz drugi w 77. minucie Ryan Brennan. Bramka padła po podaniu Andrew Quinna.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Drogheda United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Shelbourne' wymieniła czterech zawodników.