Drogheda United Football Club - Shamrock Rovers Football Club 1-0 (1-0). Liga - 17. kolejka

W spotkaniu 17. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Drogheda United zwyciężył z Shamrock Rovers 1-0 (1-0). Mecz odbył się na United Park.

W  spotkaniu 17. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Drogheda United zwyciężył  z Shamrock Rovers  1-0 (1-0). Mecz odbył się na United Park.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Shamrock Rovers wygrał aż 16 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Dane Massey został zastąpiony przez Dayle'a Rooneya.

W 14. minucie żółtą kartkę obejrzał Daniel Mandroiu z Shamrock Rovers.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Drogheda United w 37. minucie spotkania, gdy Ryan Brennan zdobył pierwszą bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Shamrock Rovers doszło do zmiany. Graham Burke wszedł za Jacka Byrne'a.

W 45. minucie żółtą kartką został ukarany Graham Burke, zawodnik Shamrock Rovers. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Drogheda United.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Shamrock Rovers: Aidomo Emakhu, Gary O'Neil, a na ich miejsce weszli Rory Gaffney, Barry Cotter. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Dayle'owi Rooneyowi z zespołu Drogheda United.

Trener Shamrock Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Richarda Towella i na pole gry wprowadził napastnika Aarona Greene'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 78. minucie w drużynie Drogheda United doszło do zmiany. Adam Foley wszedł za Chrisa Lyonsa. Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał żółtą kartką Ryana Brennana, piłkarza Drogheda United.

W 81. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Daniel Mandroiu z Shamrock Rovers i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 14. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Drogheda United doszło do zmiany. Dean Williams wszedł za Ryana Brennana. W 90. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luke'owi Heeneyowi z Drogheda United.

W drugiej połowie nie padły gole.

Zespół Shamrock Rovers miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Drużyna Drogheda United wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Shamrock Rovers wymienił czterech zawodników.