Drogheda United Football Club - Finn Harps Football Club 3-1 (0-0). Liga - 16. kolejka

W pojedynku 16. kolejki Premier League, który rozegrany został 20 maja, zespół Drogheda United zwyciężył z Finn Harps 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na United Park.

W  pojedynku 16. kolejki  Premier League, który rozegrany został 20 maja, zespół Drogheda United zwyciężył  z Finn Harps  3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na United Park.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Finn Harps wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Gary'emu Deeganowi z zespołu Drogheda United. Była to 35. minuta starcia.

W 45. minucie Andrew Quinn zastąpił Ryana Brennana. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Filipowi Mihaljevicowi z Finn Harps.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Finn Harps nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Conor Tourish.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Seana Roughana z Drogheda United, a w 63. minucie Jose Carrilla z drużyny przeciwnej. W 65. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sean Roughan, osłabiając drużynę Drogheda United. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 51. minucie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Drogheda United doszło do zmiany. Evan Weir wszedł za Dayle'a Rooneya.

Drużyna Finn Harps niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, zespół Drogheda United doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Evan Weir. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana Raineya, piłkarza Finn Harps.

W następstwie utraty bramki trener Finn Harps postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Regana Donelona i na pole gry wprowadził napastnika Yousefa Mahdy'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Filip Mihaljevic został zmieniony przez Marka Timlina, a za Barry'ego McNameego wszedł na boisko Jesse Devers, co miało wzmocnić drużynę Finn Harps. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Lyonsa na Adama Foleya. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę obejrzał Conor Tourish z zespołu Finn Harps.

W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bastien Hery osłabiając tym samym drużynę Finn Harps. W tej samej minucie żółtą kartkę dostał Georgie Poynton, zawodnik Drogheda United.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Drogheda United przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik na 3-1 podwyższył Darragh Nugent.

Drużyna Finn Harps ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Drogheda United, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Adam Foley.

W tej samej minucie żółtą kartkę otrzymał Jesse Devers z Finn Harps. W tej samej minucie w drużynie Finn Harps doszło do zmiany. Luke Rudden wszedł za Jose Carrilla. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Piłkarze Drogheda United dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych i jedną czerwoną.

Zespół Drogheda United wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Finn Harps w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.