Derry City Football Club - Finn Harps Football Club 2-2 (1-1). Liga - 18. kolejka

W spotkaniu 18. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Derry City zremisowała z Finn Harps 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Brandywell Stadium.

W  spotkaniu 18. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Derry City zremisowała  z Finn Harps  2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Brandywell Stadium.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Derry City wygrał 10 razy i zanotował pięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finn Harps w ósmej minucie spotkania, gdy Filip Mihaljevic zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy Derry City nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 22. minucie gola wyrównującego strzelił William Patching.

Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Finn Harps i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Piłkarze Finn Harps w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Eric McWoods.

W następstwie utraty bramki trener Derry City postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Josepha Thomsona i na pole gry wprowadził napastnika Oluwaseuna Akintunde'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Brandon Kavanagh został zastąpiony przez Evana McLaughlina. W 71. minucie Jack Malone został zmieniony przez Dannego Laffertego, co miało wzmocnić drużynę Derry City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Regana Donelona na Erola Alkana oraz Erica McWoodsa na Luke'a Ruddena.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Eoin Toal.

W tej samej minucie w jedenastce Finn Harps doszło do zmiany. Jesse Devers wszedł za Bastiena Hery'ego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu Derry City nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona siedem celnych strzałów.

Jedenastka Finn Harps zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Derry City, a piłkarzom Finn Harps przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.