Derry City Football Club - Dundalk FC 1-2 (0-1). Liga - 16. kolejka

20 maja na Brandywell Stadium odbył się pojedynek 16. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Derry City i Dundalk FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundalk FC 2-1.

20 maja  na Brandywell Stadium odbył się pojedynek  16. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Derry City  i Dundalk FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dundalk FC 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół Dundalk FC wygrał aż 22 razy, zremisował 11, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dundalk FC w 10. minucie spotkania, gdy Robbie Benson zdobył pierwszą bramkę.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matthewa Smitha z Derry City, a w 45. minucie Marka Connolly'ego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dundalk FC.

W 57. minucie kartkę otrzymał Nathan Sheppard z Dundalk FC. W 58. minucie Daniel Kelly zastąpił Keitha Warda.

Trener Derry City postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Ronana Boyce'a i na pole gry wprowadził napastnika Oluwaseuna Akintunde'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dundalk FC: Keithowi Wardowi w 73. i Darraghowi Leahy'emu w 74. minucie.

Jedenastka Derry City wyrównała wynik meczu. W 75. minucie gola wyrównującego strzelił Oluwaseun Akintunde.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Robbiego Bensona, piłkarza Dundalk FC. W tej samej minucie w zespole Dundalk FC doszło do zmiany. John Martin wszedł za Paula Doyle'a.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Dundalk FC przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Hoban.

W tej samej minucie kartką został ukarany David McMillan, zawodnik Dundalk FC. W samej końcówce spotkania w jedenastce Dundalk FC doszło do zmiany. David McMillan wszedł za Patricka Hobana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Piłkarze Derry City dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna Derry City w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Dundalk FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.