Bohemians Football Club - Sligo Rovers Football Club 2-1 (0-0). Liga - 16. kolejka

20 maja na Dalymount Park w Dublinie odbył się mecz 16. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Bohemiansu i Sligo Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bohemiansu 2-1.

20 maja  na Dalymount Park w Dublinie odbył się mecz  16. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Bohemiansu  i Sligo Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bohemiansu 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Bohemiansu wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Kris Twardek został zastąpiony przez Alistaira Coote'a.

W 31. minucie w zespole Bohemiansu doszło do zmiany. Max Murphy wszedł za Sama Packhama. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Gregowi Bolgerowi z drużyny Sligo Rovers. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Bramkarz Sligo Rovers wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Dawson Devoy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemiansu w 76. minucie spotkania, gdy Junior Ogedi-Uzokwe strzelił drugiego gola. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Adam McDonnell, zawodnik Sligo Rovers.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w zespole Sligo Rovers za Aidana Keeny wszedł Cillian Heaney, a w jedenastce Bohemiansu Max Murphy zmienił Jamesa Finnerty'ego.

Adam McDonnell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sligo Rovers, zdobywając bramkę w 87. minucie pojedynku. W 90. minucie sędzia ukarał kartkami Tyreke'a Wilsona z Bohemiansu i Jordana Hamiltona z zespołu Sligo Rovers.

Jedenastce Sligo Rovers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Bohemiansu.

Piłkarze Bohemiansu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Bohemiansu wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sligo Rovers w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.