Bohemians Football Club - Dundalk FC 0-1 (0-1). Liga - 27. kolejka

W pojedynku 27. kolejki Premier League, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Bohemiansu przegrała z Dundalk FC 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Dalymount Park w Dublinie.

W  pojedynku 27. kolejki  Premier League, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Bohemiansu przegrała  z Dundalk FC  0-1 (0-1). Mecz odbył się na Dalymount Park w Dublinie.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Dundalk FC wygrała 22 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Patrick Hoban zastąpił Johna Martina.

W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Johna Martina z Dundalk FC, a w 26. minucie Joshuę Kerra z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Bohemiansu Tadhg Ryan. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Bohemiansu: Rory Feely, Conor Levingston, a na ich miejsce weszli Laurenz Dehl, Laurenz Dehl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dundalk FC.

W 52. minucie arbiter wyrzucił z boiska Andrew Boyle'a z Dundalk FC. Między 54. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bohemiansu: John O'Sullivan, Declan McDaid, na ich miejsce weszli: Jonathan Afolabi, Liam Burt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joe Adamsa, Ryana O'Kane'a zajęli: Robert McCourt, Robbie Benson.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sama Bonego z Dundalk FC, a w 77. minucie Conora Levingstona z drużyny przeciwnej. Trener Bohemiansu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Ryana Burke'a i na pole gry wprowadził napastnika Juniora Ogediego-Uzokwego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Liamowi Burtowi i Nathanowi Sheppardowi.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Wyjątkowa nieporadność napastników Bohemiansu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Dundalk FC, natomiast zawodnikom Bohemiansu przyznał trzy żółte.

Drużyna Bohemiansu dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Dundalk FC wykorzystał wszystkie zmiany.