Bohemians Football Club - Drogheda United Football Club 1-1 (1-0). Liga - 18. kolejka

W spotkaniu 18. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Bohemiansu zremisowała z Drogheda United 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Dalymount Park w Dublinie.

W  spotkaniu 18. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Bohemiansu zremisowała  z Drogheda United  1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Dalymount Park w Dublinie.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie kartkę obejrzał Sean Roughan z zespołu Drogheda United.

W 26. minucie Tyreke Wilson został zmieniony przez Rory'ego Feely'ego. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juniora Ogediego-Uzokwego z Bohemiansu, a w 35. minucie Gary'ego Deegana z drużyny przeciwnej.

Jordan Flores wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bohemiansu, zdobywając bramkę w 45. minucie starcia. W tej samej minucie w jedenastce Drogheda United doszło do zmiany. Georgie Poynton wszedł za Keitha Cowana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bohemiansu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bohemians: Rory'emu Feely'emu w 54. i Jordanowi Dohertemu w 59. minucie. W 57. minucie Chris Lyons został zmieniony przez Deana Williamsa, co miało wzmocnić drużynę Drogheda United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juniora Ogediego-Uzokwego na Promise'a Omochere'a.

Chwilę później trener Bohemiansu postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juniora Ogediego-Uzokwego wszedł James Finnerty, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Bohemiansu nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na dziewięć minut przed zakończeniem meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu Drogheda United: Adamowi Foleyowi i Luke'owi Heeneyowi.

Zawodnicy Drogheda United w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Dean Williams.

W samej końcówce spotkania w drużynie Bohemiansu doszło do zmiany. Stephen Mallon wszedł za Alistaira Coote'a. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Bohemiansu, mimo że oddała ona sześć celnych strzałów. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Bohemiansu, natomiast zawodnikom Drogheda United pokazał cztery.

Jedenastka Bohemiansu wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Drogheda United dokonał pięciu zmian.