Bohemians Football Club - Derry City Football Club 2-3 (0-1). Liga - 22. kolejka

1 lipca na Dalymount Park w Dublinie odbył się mecz 22. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Bohemiansu i Derry City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Derry City 3-2.

1 lipca  na Dalymount Park w Dublinie odbył się mecz  22. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Bohemiansu  i Derry City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Derry City 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań zespół Derry City wygrał 18 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Derry City otworzyli wynik. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Joseph Thomson. Asystę zaliczył Caoimhin Porter.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Derry City.

Piłkarze Bohemiansu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alistair Coote.

Zawodnicy Derry City szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie Matthew Smith dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Caoimhin Porter.

W 61. minucie Danny Lafferty został zmieniony przez Eoina Toala. W tej samej minucie Danny Lafferty został zmieniony przez Brandona Kavanagha, a za Oluwaseuna Akintunde'a wszedł na boisko Jamie McGonigle, co miało wzmocnić zespół Derry City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krisa Twardeka na Jamiego Mullinsa oraz Conora Levingstona na Tyreke'a Wilsona.

W 75. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Bohemiansu Dawson Devoy. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Bohemiansu doszło do zmiany. Ciaran Kelly wszedł za Maksa Murphy'ego.

Dawson Devoy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bohemiansu, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie spotkania. W 89. minucie w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Evan McLaughlin wszedł za Matthewa Smitha.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Maksowi Murphy'emu z zespołu Bohemiansu. Była to 90. minuta starcia. Drużynie Bohemiansu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Derry City.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Derry City żadną kartką, natomiast zawodnikom Bohemiansu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Bohemiansu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Derry City w drugiej połowie wymienił czterech graczy.