9. kolejka Premier League: University College Dublin FC - Waterford FC 4-1 (2-1)

W starciu 9. kolejki irlandzkiej Premier League, które rozegrane zostało 5 kwietnia, drużyna A.F.C. Dublin wygrała z Waterford FC 4-1 (2-1). Mecz na UCD Bowl obejrzało 515 widzów.

S. Twine 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka A.F.C. Dublin wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Od pierwszych minut drużyna Waterford FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki A.F.C. Dublin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników A.F.C. Dublin w 21. minucie spotkania, gdy Gary O'Neil strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Jedenastka Waterford FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Yousef Mahdy.

Niedługo później Scott Twine wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waterford FC, strzelając gola w 37. minucie pojedynku.

Na drugą połowę jedenastka Waterford FC wyszła w zmienionym składzie, za Karolisa Chvedukasa, Aarona Simpsona weszli Bastien Héry, Rory Feely.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie wynik na 3-1 podwyższył Richie O'Farrell.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Damienowi Delaneyowi, piłkarzowi Waterford FC. W 69. minucie za Jonathana Lunneya wszedł John Martin. W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Tobinowi z A.F.C. Dublin.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Sean McDonald wszedł za Yousefa Mahdego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników A.F.C. Dublin w 73. minucie spotkania, gdy Sean McDonald zdobył czwartą bramkę. W 78. minucie kartką został ukarany Sean McDonald, piłkarz gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Kevin Lynch
70′ Daniel Tobin
Aaron Simpson46′
78′ Neil Farrugia
Karolis Chvedukas46′
 47′ Richie O’Farrell
Shane Duggan
 21′ (k.) Gary O'Neil
Zachary Elbouzedi
 24′ 72′ Yousef Mahdy
Jonathan Lunney69′
Jason McClelland
Scott Twine  37′
82′ Timothy 'Timmy' Molloy
Cory Galvin
78′ Kevin Coffey
Bastien Héry46′
82′ Paul Doyle
Georgie Poynton
Evan Farrell
John Martin69′ 90′
72′  73′ 78′ Sean McDonald
Dean Walsh

Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom A.F.C. Dublin, a piłkarzom gości przyznał jedną.

12 kwietnia zespół A.F.C. Dublin zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Derry City FC. Tego samego dnia Shamrock Rovers FC będzie rywalem drużyny Waterford FC w meczu, który odbędzie się w Dublinie.