9. kolejka Premier League: St. Patrick's Dublin - Dundalk FC 1-0 (1-0)

W starciu 9. kolejki irlandzkiej Premier League, które rozegrane zostało 5 kwietnia, drużyna St. Patrick's zwyciężyła z Dundalk 1-0 (1-0). Mecz na Richmond Park w Dublinie obejrzało 1 878 widzów.

D. Cleary 45' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 63 spotkania jedenastka St. Patrick's wygrała 30 razy i zanotowała 23 porażki oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Dundalk zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny St. Patrick's była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rhysa McCabe'a ze St. Patrick's, a w 40. minucie Dane Masseya z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Dundalk Daniel Cleary. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu St. Patrick's.

W 58. minucie Daniel Kelly zastąpił Jordana Floresa. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Dundalk doszło do zmiany. John Mountney wszedł za Briana Gartlanda.

Trener Dundalk postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Jamiego McGratha i na pole gry wprowadził napastnika Georgiego Kelly'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener St. Patrick's postanowił wzmocnić linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Forrestera. Na boisko wszedł Cian Coleman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W doliczonej drugiej minucie spotkania w zespole St. Patrick's doszło do zmiany. Jake Walker wszedł za Gary'ego Shawa.

Dane Massey40′
79′ Conor Paul Clifford
Daniel Kelly58′
86′ Chris Forrester
Jamie McGrath85′
Jamie Lennon
Sean Michael Murray
28′ Rhys McCabe
Michael Duffy
90′ Gary Shaw
Dean Jarvis
86′ Cian Coleman
Jordan Michael Flores58′
James Doona
Joe McKee
Darragh Markey
John Mountney76′
90′ Jake Walker
Georgie Kelly85′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka St. Patrick's w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

12 kwietnia zespół Dundalk rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Sligo Rovers FC. Tego samego dnia Cork City Football Club będzie gościć drużynę St. Patrick's.