9. kolejka Premier League: Sligo Rovers FC - Bohemian Dublin 0-2 (0-0)

6 kwietnia odbył się pojedynek 9. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Sligo FC i Bohemianu Dublin. Mecz zakończył się zwycięstwem Bohemianu Dublin 2-0.

D. Corcoran 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 starć zespół Sligo FC wygrał 27 razy i zanotował 22 porażki oraz 17 remisów.

Już w pierwszej połowie zespół Sligo FC został osłabiony. W 43. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ronan Murray osłabiając tym samym jedenastkę gospodarzy.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Ronan Coughlin z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemianu Dublin w 48. minucie spotkania, gdy James Finnerty strzelił pierwszego gola. W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Darylowi Fordyce'owi, zawodnikowi Sligo FC.

W 55. minucie Daryl Fordyce został zmieniony przez Dante'a Leverocka. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał David Cawley, piłkarz gospodarzy.

Jedenastka Sligo FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik ustalił Dinny Corcoran.

W 77. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lewis Banks, Kristopher Twardek, a na ich miejsce weszli Regan Donelon, John Dunleavy. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rob Cornwall osłabiając tym samym drużynę Bohemianu Dublin. Chwilę później trener Bohemianu Dublin postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Keitha Warda wszedł Aaron Barry, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Bohemianu Dublin utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Rob Cornwall79′
77′ Regan Donelon
James Finnerty  48′
77′ John Dunleavy
Darragh John Leahy
John Mahon
Derek Pender
70′ David Cawley
Keith Buckley
51′ 55′ Daryl Fordyce
Kevin Devaney88′
Jack Keaney
Conor Levingston
44′ Ronan Liam Coughlan
Keith Ward81′
43′ Ronan Murray
Dinny Corcoran  76′
Romeo Parkes
Daniel Grant83′
Luke McNicholas
Sean Bohan
77′ 84′ Lewis Banks
Aaron Barry81′
55′ Dante Roger David Leverock
Robert McCourt
Liam Kerrigan
Ryan Graydon83′
Niall Morahan
Daniel Mandroiu
77′ Kristopher Twardek
Sam Byrne
Sam Warde
Ali Reghba88′

Zawodnicy Sligo FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.