Liga północnoirlandzka - 6. kolejka Premiership: Glenavon FC - Carrick Rangers FC 1-0 (1-0)

10 grudnia na Mourneview Park w Lurgan odbyło się starcie 6. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glenavon i Carrick Rangers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Glenavon 1-0.

D. Larmour 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Glenavon wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Carrick Rangers: Markowi Surgenorowi w 13. i Reece'owi Nealemu w 18. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glenavon w 30. minucie spotkania, gdy Daniel Larmour zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Glenavon.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Liamowi Hassinowi z zespołu gości. Była to 63. minuta meczu. Kibice Carrick Rangers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Smitha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lloyd Anderson.

W 72. minucie Guillaume Keke zastąpił Josha McGreevy'ego. Na murawie, jak to często zdarzało się Glenavon w tym sezonie, pojawił się Conor McCloskey, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Kyle'a Beggsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Aaron Harmon został zmieniony przez Andy'ego Halla, a za Stephena Murraya wszedł na boisko Jordan Jenkins, co miało wzmocnić zespół Glenavon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stewarta Nixona na Kyle'a Cherry'ego.

Mark Surgenor13′
79′ Aaron Harmon
Lloyd Anderson69′
79′ Kyle Beggs
Liam Hassin63′
Joshua Daniels
Guillaume Keke72′
 30′ Daniel Larmour
Stewart Nixon85′
88′ Stephen Murray
Christopher Rodgers
79′ Conor McCloskey
Liam McAuley
Robert Garrett
Caolan Loughran
79′ Andy Hall
Michael Smith69′
88′ Jordan Jenkins
Josh McGreevy72′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Carrick Rangers pokazał trzy żółte.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Carrick Rangers rozegra kolejny mecz w Belfaście. Jej przeciwnikiem będzie Cliftonville FC. Tego samego dnia Institute FC będzie rywalem drużyny Glenavon w meczu, który odbędzie się w Derry.