Liga północnoirlandzka - 5. kolejka Premiership: Newry City AFC - Dungannon Swifts FC 0-1 (0-0)

27 kwietnia odbyło się starcie 5. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Newry City AFC i Swifts FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Swifts FC 1-0.

P. McElroy 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Swifts FC wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Swifts FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Newry City AFC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Swifts FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 47. minucie na plac gry wszedł Mark Patton, a murawę opuścił Ben Gallagher.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Paul McElroy. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Kibice Newry City AFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Conalla Delaneya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joshua Durnin. W 55. minucie Stefan Lavery został zmieniony przez Pabla Cavalcantego. W 65. minucie Johnny Lafferty został zmieniony przez Rhyssa Campbella, a za Oisina Smytha wszedł na boisko Shea Conway, co miało wzmocnić drużynę Swifts FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa McCanna na Neila Mullena.

Johnny Lafferty65′
55′ Joshua Durnin
Kris Lowe
Mark Hughes
Jarlath O'Rourke
69′ Thomas McCann
Douglas Wilson
Stephen Teggart
Michael Carvill
55′ Stefan Lavery
Peter Bell
69′ Neil Mullen
Seanan Clucas
55′ Pablo Cavalcante