Liga północnoirlandzka - 5. kolejka Premiership: Glentoran FC - Institute FC 2-0 (0-0)

27 kwietnia w Belfaście odbyło się spotkanie 5. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glentoranu i Institute. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glentoranu 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Luckasa Gwiazdę występującego w Glentoranie.

M. Kane 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Glentoranu wygrała aż 23 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Institute zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Glentoranu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Elliot Morris zastąpił Paula McLaughlina. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Curtisowi Allenowi z Glentoranu. Była to 63. minuta starcia.

Chwilę później trener Institute postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jake Morrow, a murawę opuścił Paul Smith. A trener Glentoranu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula O'Neilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Robbie McDaid. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jamie Dunne, Stephen Curry, a na ich miejsce weszli Callum Moorehead, Gareth Brown.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glentoranu w 75. minucie spotkania, gdy Darren Murray zdobył z karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Glentoranu, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Marcus Kane.

Minutę później w jedenastce Glentoranu doszło do zmiany. Luckas Gwiazda wszedł za Darrena Murraya. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Murray
58′ Elliot Morris
Aaron Jarvis
 90′ Marcus Kane
Colm McLaughlin
Conor Pepper
Callum Moorehead74′
63′ Curtis Allen
Gareth Brown74′
74′ Robbie McDaid
Joe McCready
 75′ (k.) 90′ Darren Murray
Paul Smith63′
58′ Paul McLaughlin
Ray Kelly
Calum Birney
Dean Power
90′ Luckas Gwiazda
Stephen Curry74′
74′ Paul O'Neill
Jamie Dunne74′

Sędzia nie ukarał zawodników Institute żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył jedną żółtą.