Reklama

Reklama

Liga północnoirlandzka - 5. kolejka Premiership: Glenavon FC - Coleraine FC 0-4 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Glenavon skompromitowała się z Coleraine 0-4 (0-1).

W  spotkaniu 5. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Glenavon skompromitowała się  z Coleraine  0-4 (0-1).

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 79 meczów zespół Glenavon wygrał 27 razy i zanotował 26 porażek oraz 26 remisów.

Od pierwszych minut zespół Coleraine zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Glenavon była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jack O'Mahony z Glenavon. Była to 29. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coleraine w 45. minucie spotkania, gdy Stephen Lowry strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Coleraine.

Reklama

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie Stephen Lowry po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

W 61. minucie za Aarona Harmona wszedł Caolan Marron. W 65. minucie James McLaughlin został zmieniony przez Nedasa Macuilaitisa, co miało wzmocnić zespół Coleraine. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joshuę Danielsa na Kyle'a Beggsa oraz Andrewa Mitchella na Jordana Jenkinsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coleraine w 72. minucie spotkania, gdy Ben Doherty strzelił z karnego trzeciego gola. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Glenavon: Caolanowi Marronowi w 74. i Jamesowi Singletonowi w 86. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik na 0-4 podwyższył Nedas Macuilaitis.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Coleraine żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

7 września jedenastka Coleraine będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC zagra z drużyną Glenavon na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama