Liga północnoirlandzka - 5. kolejka Premiership: Coleraine FC - Linfield FC 1-1 (1-0)

W meczu 5. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Coleraine zremisował z Linfieldem 1-1 (1-0).

D. Reynolds 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 84 pojedynki drużyna Linfieldu wygrała 44 razy i zanotowała 21 porażek oraz 19 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Linfieldu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Coleraine była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Coleraine nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie Dylan Davidson dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Coleraine.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Benowi Dohertemu z jedenastki gospodarzy. Była to 59. minuta meczu. W 65. minucie Dylan Davidson został zmieniony przez Eoina Bradleya.

Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Linfieldu: Brandon Doyle, Benny Möller, Lorcan Forde, na ich miejsce weszli: Joel Cooper, Jake Corbett, Charlie Allen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamiego Glackina, Bena Dohertego zajęli: Caleb Wan, Jack Bradley.

Zawodnicy Linfieldu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Daniel Reynolds.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Benny Möller Nielsen78′
59′ 84′ Ben Doherty
Marek Červenka
70′ Jamie Glackin
Brandon Doyle78′
Ian Parkhill
Lorcan Forde82′
 34′ 65′ Dylan Davidson
Jake Corbett78′
84′ Jack Bradley
Kirk Millar
65′ Eoin Bradley
Andy Mitchell
70′ Caleb Wan
Charlie Allen82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Coleraine przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.