Liga północnoirlandzka - 5. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Crusaders FC 0-3 (0-2)

27 kwietnia odbyło się spotkanie 5. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Crusaders Belfast. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crusaders Belfast 3-0.

M. Snoddy 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 72 starcia drużyna Crusaders Belfast wygrała 38 razy i zanotowała 17 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia kartkę dostał Mark McChrystal, piłkarz gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Rory Patterson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crusaders Belfast, strzelając gola w 11. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 23. minucie za Shane'a McGinty'ego wszedł Steven McCullough. W 37. minucie sędzia pokazał kartkę Kofiemu Balmerowi z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Crusaders Belfast, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Ross Clarke. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Trener Crusaders Belfast wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Cushleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ross Clarke. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana Mayse'a z Ballymena, a w 49. minucie Howarda Beverlanda z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crusaders Belfast w 56. minucie spotkania, gdy Matthew Snoddy strzelił trzeciego gola. W 64. minucie Rory Hale został zmieniony przez Toma Mathiesona, co miało wzmocnić jedenastkę Crusaders Belfast. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisa Nolana na Spencera Beattiego w 79. minucie.

W tej samej minucie trener Ballymena postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jonathan McMurray, a murawę opuścił Ryan Mayse. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Harry Doherty
37′ Kofi Balmer
Kyle Owens
48′ 79′ Ryan Mayse
Ross Clarke  42′ 46′
23′ Shane McGinty
Rory Hale64′
Andy McGrory
Matthew Snoddy  56′
Leroy Millar
Ronan Hale
79′ Francis Nolan
Declan Caddell
23′ Steven McCullough
David Cushley46′
Jordan McMullan
Paul Heatley
79′ Spencer Beattie
Philip Lowry
79′ Jonathan McMurray