Liga północnoirlandzka - 4. kolejka Premiership: Linfield FC - Cliftonville FC 5-1 (3-0)

W pojedynku 4. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 23 kwietnia, zespół Linfieldu wysoko wygrał z Cliftonville 5-1 (3-0).

C. McMenamin 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 94 razy. Jedenastka Linfieldu wygrała aż 44 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 26.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Linfieldu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Daniel Kearns.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jamie Mulgrew z jedenastki gospodarzy. Była to 15. minuta meczu.

Zespół Cliftonville ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 38. minucie wynik na 2-0 podwyższył Michael O'Connor. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Linfieldu w 40. minucie spotkania, gdy Michael O'Connor zdobył trzecią bramkę.

Niedługo później Jordan Stewart wywołał eksplozję radości wśród kibiców Linfieldu, strzelając kolejnego gola w 49. minucie starcia. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Między 56. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Mark Stafford został zastąpiony przez Caomhana McGuinnessa. Chwilę później trener Linfieldu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Michaela O'Connora. Na boisko wszedł Daniel Reynolds, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w zespole Cliftonville doszło do zmiany. Thomas Maguire wszedł za Ruairíego Harkina. Między 69. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Linfieldu doszło do zmiany. Trai Hume wszedł za Chrisa Casementa.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Conor McMenamin.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Cliftonville doszło do zmiany. Donal Rocks wszedł za Liama Bagnalla.

Zawodnicy Linfieldu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie wynik ustalił Kirk Millar.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Brian Neeson
73′ Chris Casement
Liam Bagnall59′ 83′
Niall Quinn
Joe Gorman
59′ 61′ Mark Stafford
Levi Ives75′
Jimmy Callacher
Jamie McGovern
Stephen Fallon
Conor McMenamin  77′
 11′ Daniel Kearns
Christopher Curran
 85′ 71′ Kirk Millar
Aaron Harkin69′
15′ Jamie Mulgrew
Ruairí Harkin65′
 38′, 40′ 65′ Michael O’Connor
Ryan Curran
 49′ Jordan Stewart
Joe Gormley56′
Gareth Deane
Richard Brush
73′ Trai Hume
Aaron Donnelly
61′ Caomhan McGuinness
Donal Rocks83′
65′ Daniel Reynolds
Dylan Whiteway

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cliftonville wręczył cztery.

Zespół Linfieldu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Cliftonville rozegra kolejny mecz w Lurgan. Jej rywalem będzie Glenavon FC. Tego samego dnia Coleraine FC będzie gościć jedenastkę Linfieldu.