Liga północnoirlandzka - 4. kolejka Premiership: Institute FC - Newry City AFC 2-1 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Institute wygrała z Newry City AFC 2-1 (1-0).

4. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2019-04-23 20:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: T. Clarke
T. Rushe 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Institute wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Newry City AFC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Institute była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Callum Moorehead wywołał eksplozję radości wśród kibiców Institute, zdobywając bramkę w 30. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Institute.

W 51. minucie za Thomasa McCanna wszedł Pablo Cavalcante.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Tiarnan Rushe.

W 56. minucie kartkę dostał Ryan Morrow z Institute. Kibice Institute nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paula Smitha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joe McCready. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 60. minucie w drużynie Institute doszło do zmiany. Stephen Curry wszedł za Jamiego Dunne'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Institute w 64. minucie spotkania, gdy Ronan Doherty zdobył drugą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Institute: Thomasowi McBride'owi w 68. i Paulowi Smithowi w 74. minucie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Institute doszło do zmiany. Jake Morrow wszedł za Thomasa McBride'a. W następstwie utraty bramki trener Newry City AFC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Conalla Delaneya i na pole gry wprowadził napastnika Geralda Pendera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 77. minucie kartkę dostał Darragh Noonan, piłkarz Newry City AFC.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Newry City AFC doszło do zmiany. Karl Moody wszedł za Stefana Laverego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Dale Montgomery
56′ Ryan Morrow
Darragh Noonan77′
 64′ Ronan Doherty
Conall Delaney74′
Aaron Jarvis
Joshua Durnin
68′ 69′ Thomas McBride
Mark Hughes
Colm McLaughlin
Thomas McCann51′
 30′ Callum Moorehead
Stephen Teggart
60′ Jamie Dunne
Stefan Lavery81′
57′ Joe McCready
Tiarnan Rushe  54′
Ray Kelly
Steven Maguire
Dean Power
Ian Curran
69′ Jake Morrow
Neil Mullen
Gareth Brown
Pablo Cavalcante51′
60′ Stephen Curry
Karl Moody81′
57′ 74′ Paul Smith
Gerald Pender74′

Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom Institute, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Już w najbliższą sobotę zespół Newry City AFC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Glentoran FC będzie przeciwnikiem drużyny Institute w meczu, który odbędzie się w Belfaście.