Liga północnoirlandzka - 4. kolejka Premiership: Coleraine FC - Crusaders FC 4-2 (2-1)

23 kwietnia odbyło się starcie 4. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Coleraine i Crusaders Belfast. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coleraine 4-2.

D. Cushley 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 84 pojedynki drużyna Crusaders Belfast wygrała 38 razy i zanotowała 26 porażek oraz 20 remisów.

Od pierwszych minut zespół Crusaders Belfast zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Coleraine była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coleraine w 26. minucie spotkania, gdy Jamie McGonigle zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Coleraine, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie Jamie McGonigle ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michael Ruddy.

Trener Crusaders Belfast postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Declan Caddell, a murawę opuścił Gary Thompson. Drugą połowę zespół Crusaders Belfast rozpoczął w zmienionym składzie, za Rory'ego Hale'a wszedł Paul Heatley.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jamesowi McLaughlinowi z Coleraine. Była to 51. minuta pojedynku.

Piłkarze Coleraine odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie trafił Jamie Glackin. W 63. minucie kontaktowego gola dla jedenastki Crusaders Belfast strzelił z rzutu karnego David Cushley. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 67. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Jamie McGonigle z Coleraine. W 71. minucie James McLaughlin zastąpił Eoina Bradleya.

W 75. minucie w drużynie Crusaders Belfast doszło do zmiany. Kyle Owens wszedł za Ronana Halego. A trener Coleraine wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dylana Davidsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ian Parkhill. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Coleraine doszło do zmiany. Jack Bradley wszedł za Cormaca Burke'a.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Sean Ward
85′ Cormac Burke
David Cushley  63′ (k.)
Ben Doherty
Jordan Forsythe
 59′ Jamie Glackin
Rory Hale46′
83′ Ian Parkhill
Philip Lowry
 26′, 33′, 67′ Jamie McGonigle
Ronan Hale75′
51′ 71′ James McLaughlin
Mark Thomas McChrystal
85′ Jack Bradley
Kyle Owens75′
Dean Shiels
Declan Caddell46′
71′ Eoin Bradley
Paul Heatley46′
83′ Dylan Davidson
Rory Patterson

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Coleraine przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższą sobotę zespół Crusaders Belfast rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Linfield FC zagra z zespołem Coleraine na jego terenie.