Liga północnoirlandzka - 30. kolejka Premiership: Institute FC - Coleraine FC 0-4 (0-2)

22 lutego na The Ryan McBride Brandywell Stadium w Derry odbył się pojedynek 30. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Institute i Coleraine. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coleraine 4-0.

30. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2020-02-22 14:00 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: T. Marshall
J. Carson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 meczów zespół Coleraine wygrał 14 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Coleraine zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Institute była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coleraine w 27. minucie spotkania, gdy Aaron Canning strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Aaron Canning wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coleraine, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie meczu.

W 56. minucie Cormac Burke zastąpił Liama Walsha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coleraine w 56. minucie spotkania, gdy Stephen O'Donnell strzelił trzeciego gola. W 64. minucie w drużynie Coleraine doszło do zmiany. Curtis Allen wszedł za Iana Parkhilla.

A trener Institute wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Garetha Browna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alex Pomeroy. W 65. minucie Jamie Glackin został zmieniony przez Aarona Jarvisa, a za Aarona Canninga wszedł na boisko Gareth McConaghie, co miało wzmocnić jedenastkę Coleraine. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Colma McLaughlina na Davida Carty'ego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie celnym strzałem popisał się Josh Carson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Stephen O'Donnell  56′
56′ Cormac Burke
Josh Carson  90′
James Henry
Jamie Glackin65′
75′ Colm McLaughlin
Stephen Lowry
64′ Alex Pomeroy
Aaron Jarvis65′
75′ David Carty
Curtis Allen64′
64′ Gareth Brown
Matthew Fitzpatrick
56′ Liam Walsh
Emmett McGuckin

Dopiero 3 marca drużyna Coleraine zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Glenavon FC. Natomiast 7 marca Crusaders FC będzie przeciwnikiem zespołu Institute w meczu, który odbędzie się w Belfaście.