Liga północnoirlandzka - 3. kolejka Premiership: Linfield FC - Coleraine FC 2-4 (0-2)

17 sierpnia w Belfaście odbyło się spotkanie 3. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Linfieldu i Coleraine. Starcie zakończyło się zwycięstwem Coleraine 4-2.

E. McGuckin 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Zespół Linfieldu wygrał aż 44 razy, zremisował 20, a przegrał tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Coleraine objął prowadzenie. W pierwszej minucie Ben Doherty dał prowadzenie swojej drużynie.

Między szóstą a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Linfieldu Ryan McGivern. W 32. minucie żółtą kartkę dostał Ryan McGivern, piłkarz gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy w zespole Linfieldu doszło do zmiany. Kirk Millar wszedł za Jordana Stewarta. W 57. minucie Adam Mullan został zmieniony przez Stevena Douglasa.

W 58. minucie w drużynie Linfieldu doszło do zmiany. Shayne Lavery wszedł za Matthew Clarke'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coleraine w 61. minucie spotkania, gdy Stephen O'Donnell strzelił trzeciego gola. W 64. minucie w zespole Linfieldu doszło do zmiany. Bastien Héry wszedł za Daniela Kearnsa.

Prawie natychmiast Joel Cooper wywołał eksplozję radości wśród kibiców Linfieldu, zdobywając bramkę w 65. minucie meczu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Shayne Lavery.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ryan McGivern z Linfieldu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 32. minucie. Trener Coleraine postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Deana Shielsa. Na boisko wszedł Ian Parkhill, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Stephen Lowry z Coleraine. Była to 86. minuta meczu.

W 89. minucie w zespole Coleraine doszło do zmiany. Emmett McGuckin wszedł za Eoina Bradleya.

Drużyna Linfieldu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie pojedynku pokonał bramkarza Emmett McGuckin.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-4.

Aaron Canning
22′ 58′ Matthew Clarke
Lyndon Kane15′
26′ (samob.) 32′ 77′ Ryan McGivern
Adam Mullan57′
Jimmy Callacher
Stephen O'Donnell  61′ 6′
 65′ Joel Cooper
Josh Carson
Stephen Fallon
Ben Doherty  1′
64′ Daniel Kearns
Jamie Glackin
Jamie Mulgrew
Stephen Lowry86′
48′ Jordan Stewart
Steven Douglas57′
64′ Bastien Héry
Gareth McConaghie
48′ Kirk Millar
Ian Parkhill80′
Andy Mitchell
Aaron Burns
Ross Larkin
Alex Gawne
58′  72′ Shayne Lavery
Emmett McGuckin89′  90′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

24 sierpnia zespół Coleraine zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Institute FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC zagra z drużyną Linfieldu na jej terenie.