Liga północnoirlandzka - 3. kolejka Premiership: Institute FC - Carrick Rangers FC 0-2 (0-1)

W pojedynku 3. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Institute przegrała z Carrick Rangers 0-2 (0-1).

3. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2019-08-17 16:00 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: T. Marshall
Institute FC
Carrick Rangers FC
0
2
J. Ferrin 14'
M. Kelly 86'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Carrick Rangers wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. James Ferrin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrick Rangers, zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kyle'a Cherry'ego z Carrick Rangers, a w 25. minucie Thomasa McBride'a z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Niall Grace został zmieniony przez Evana Tweeda. W 29. minucie żółtą kartkę dostał Aaron Jarvis z Institute.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Aaron Jarvis z Institute i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 29. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Carrick Rangers.

W 46. minucie Jamie Dunne został zmieniony przez Conora Tourisha, co miało wzmocnić drużynę Institute. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Smitha na Marka Kellego w 62. minucie oraz Kyle'a Cherry'ego na Abiolę Sanusi w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Carrick Rangers: Caolanowi Loughranowi w 60. i Markowi Kellemu w 64. minucie.

W 72. minucie sędzia wyrzucił z boiska Abiolę Sanusiego z Carrick Rangers. Na 10 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Stewart Nixon, zawodnik Carrick Rangers. W 83. minucie Brendan McLaughlin został zmieniony przez Jake'a Morrowa, co miało wzmocnić zespół Institute. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stewarta Nixona na Christophera Rodgersa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Mark Kelly.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

James Ferrin  14′
25′ Niall Grace
Caolan Loughran60′
29′ 40′ Aaron Jarvis
Reece Neale
25′ Thomas McBride
Mark Surgenor
Aidan McCauley
Lloyd Anderson
Gareth Brown
Kyle Cherry21′ 71′
46′ Jamie Dunne
William Faulkner
Joe McCready
Michael Smith62′
83′ Brendan McLaughlin
Daniel Magill
83′ Jake Morrow
Mark Kelly62′  86′ 64′
46′ Conor Tourish
Christopher Rodgers85′
25′ Evan Tweed
Abiola Sanusi71′ 72′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

24 sierpnia zespół Carrick Rangers będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Cliftonville FC. Tego samego dnia Coleraine FC będzie gościć zespół Institute.