Liga północnoirlandzka - 3. kolejka Premiership: Glenavon FC - Warrenpoint Town FC 2-0 (2-0)

17 sierpnia w Lurgan odbył się pojedynek 3. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glenavon i Warrenpoint. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Glenavon 2-0.

A. Mitchell 27'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Glenavon wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glenavon w 11. minucie spotkania, gdy Sammy Clingan zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Jedenastka Warrenpoint ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Andrew Mitchell.

W 32. minucie za Ciarána O'Connora wszedł Deane Watters. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Gavinowi Smithowi z Warrenpoint. Była to 43. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 58. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Glenavon: Andrew Mitchell, Jordan Jenkins, Caolan Marron, na ich miejsce weszli: Matthew Ferguson, Stephen Murray, Patrick Burns. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evana White'a, Jake'a O'Connora zajęli: Matthew Taylor, Brandon Doyle. W drugiej połowie nie padły bramki.

Emmet Bennett
85′ Caolan Marron
Dermot McVeigh
Rhys Marshall
Gavin Smith43′
James Singleton
Danny Wallace
 11′ (k.) Sammy Clingan
Mark Griffin
73′ Jordan Jenkins
Ciarán O'Connor32′
 27′ 66′ Andrew Mitchell
Alan O'Sullivan
James Taylor
Mark Byrne
Conor McCloskey
James Prendergast
85′ Patrick Burns
Matthew Taylor58′
66′ Matthew Ferguson
Deane Watters32′
Andy Hall
Ethan Copes
Aaron Harmon
Brandon Doyle71′
73′ Stephen Murray
Ryan O'Kane

Sędzia nie ukarał piłkarzy Glenavon żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

24 sierpnia jedenastka Warrenpoint rozegra kolejny mecz w Belfaście. Jej przeciwnikiem będzie Linfield FC. Tego samego dnia Dungannon Swifts FC będzie gościć drużynę Glenavon.