Liga północnoirlandzka - 3. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Glentoran FC 3-1 (1-0)

17 sierpnia w Dungannon odbyło się starcie 3. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Swifts FC i Glentoranu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Swifts FC 3-1.

P. O'Neill 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Glentoranu wygrała aż 31 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 11.

Od pierwszych minut drużyna Glentoranu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Swifts FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Michael Carvill ze Swifts FC. Była to 20. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dylan King wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swifts FC, strzelając gola w 27. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Swifts FC.

Na drugą połowę drużyna Glentoranu wyszła w zmienionym składzie, za Johna Herrona wszedł Elvio van Overbeek. W 52. minucie sędzia ukarał kartką Gavina Peersa, piłkarza Glentoranu.

W 54. minucie Curtis Allen zastąpił Darrena Murraya. W 63. minucie Caomhan McGuinness został zmieniony przez Douglasa Wilsona, a za Marka Pattona wszedł na boisko Rhyss Campbell, co miało wzmocnić jedenastkę Swifts FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Malachy'ego Smitha na Paula O'Neilla w 76. minucie.

Zespół Glentoranu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Waide. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 86. minucie w jedenastce Swifts FC doszło do zmiany. Craig Taylor wszedł za Ryana Waide'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swifts FC w 90. minucie spotkania, gdy Seanan Clucas strzelił z karnego trzeciego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Glentoranu nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Paul O'Neill.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Joe Crowe
 27′ Dylan King
Patrick McClean
63′ Caomhan McGuinness
Gavin Peers52′
 90′ (k.) Seanan Clucas
Malachy Smith76′
Kris Lowe
Thomas Byrne
65′ Mark Patton
John Herron46′
20′ Michael Carvill
Marcus Kane
Oisin Smyth
Hrvoje Plum
Alan Teggart
Curtis Allen54′
 76′ 86′ Ryan Waide
Steven Gordon
86′ Craig Taylor
Jonathan Frazer
63′ Douglas Wilson
Darren Murray54′
65′ Rhyss Campbell
Paul O'Neill76′  90′
Terry Devlin
Elvio van Overbeek46′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

24 sierpnia jedenastka Glentoranu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Glenavon FC zagra z drużyną Swifts FC na jej terenie.