Liga północnoirlandzka - 3. kolejka Premiership: Cliftonville FC - Crusaders FC 0-2 (0-0)

W starciu 3. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Cliftonville przegrała z Crusaders Belfast 0-2 (0-0).

P. Heatley 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 99 spotkań jedenastka Crusaders Belfast wygrała 42 razy i zanotowała 35 porażek oraz 22 remisy.

Od pierwszych minut jedenastka Crusaders Belfast zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cliftonville była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Colin Coates z zespołu gości. Była to 38. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crusaders Belfast w 47. minucie spotkania, gdy Jordan Owens strzelił pierwszego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Cliftonville: Aaronowi Harkinowi w 52. i Rory'emu Donnelly'emu w 53. minucie.

W 54. minucie Aaron Harkin zastąpił Christophera Currana. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Christophera Currana, zawodnika gospodarzy.

Drużyna Cliftonville ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie wynik na 0-2 podwyższył Paul Heatley. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cliftonville doszło do zmiany. Thomas Maguire wszedł za Liama Bagnalla. Po chwili trener Crusaders Belfast postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Rory'ego Hale'a. Na boisko wszedł Declan Caddell, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Crusaders Belfast doszło do zmiany. Jamie McGonigle wszedł za Jordana Owensa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Michael Ruddy
74′ Liam Bagnall
Ross Clarke
Ronan Doherty
Jordan Forsythe
52′ 54′ Aaron Harkin
Rory Hale80′
Ryan Curran
Paul Heatley  73′
53′ Rory Donnelly
Declan Caddell80′
54′ 65′ Christopher Curran
Jarlath O'Rourke
Donal Rocks
Jamie McGonigle80′
74′ Thomas Maguire
Gary Thompson

Zawodnicy Cliftonville obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Cliftonville w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

24 sierpnia zespół Crusaders Belfast zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Larne FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC będzie przeciwnikiem drużyny Cliftonville w meczu, który odbędzie się w Carrickfergus.