Liga północnoirlandzka - 29. kolejka Premiership: Warrenpoint Town FC - Institute FC 2-2 (1-1)

14 lutego na Milltown Playing Fields odbyło się starcie 29. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Warrenpoint i Institute. Mecz zakończył się remisem 2-2.

G. Smith 90' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Warrenpoint wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko siedem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie w jedenastce Warrenpoint doszło do zmiany. Gavin Smith wszedł za Stuarta Hutchinsona.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Alan O'Sullivan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Warrenpoint, strzelając gola w 19. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Drużyna Institute nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ahu Adebame.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Liam Walsh z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Warrenpoint wyszła w zmienionym składzie, za Emmeta Bennetta wszedł Eamon Scannell. W 51. minucie Liam Walsh został zmieniony przez Garetha Browna.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Warrenpoint doszło do zmiany. Adam Carroll wszedł za Brandona Doyle'a. Chwilę później trener Institute postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ahu Adebamego. Na boisko wszedł Alex Pomeroy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Conora Tourisha z Institute, a w 79. minucie Dermota McVeigha z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Warrenpoint w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie Danny Wallace dał prowadzenie swojej drużynie.

W 87. minucie w zespole Institute doszło do zmiany. Gianfranco de Carne wszedł za Petera Doherty'ego.

W 90. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Warrenpoint Gavin Smith. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Rory Brown
46′ Emmet Bennett
Oran Brogan
Colm Deasy
Dean Curry
79′ Dermot McVeigh
Peter Doherty87′
Ben Mullen
Ahu Adebame Obhakhan  43′ 71′
 84′ Danny Wallace
Cormac Burke
Kealan Dillon
James Henry
14′ Stuart Hutchinson
Colm McLaughlin
67′ Brandon Doyle
Conor Tourish76′
 19′ Alan O'Sullivan
Evan Tweed
Ryan Swan
Liam Walsh45′ 51′
Gabriel Sava
Leannan McCann
14′ 90′ (samob.) Gavin Smith
Graham Crown
Matthew Lynch
Gianfranco de Carne87′
Deane Watters
Ryan Morrow
67′ Adam Carroll
Aidan McCauley
Ryan O'Kane
Alex Pomeroy71′
46′ Eamon Scannell
Gareth Brown51′

Piłkarze Warrenpoint dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

22 lutego drużyna Institute będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Coleraine FC. Tego samego dnia Larne FC będzie gościć jedenastkę Warrenpoint.