Liga północnoirlandzka - 29. kolejka Premiership: Glentoran FC - Carrick Rangers FC 0-0

14 lutego na The Oval w Belfaście odbyło się starcie 29. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glentoranu i Carrick Rangers. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

29. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2020-02-14 20:45 | Stadion: The Oval | Arbiter: K. Kennedy
Glentoran FC
Carrick Rangers FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Glentoranu wygrała aż 11 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Carrick Rangers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Glentoranu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Carrick Rangers: Michaelowi Smithowi w 31. i Danielowi Magillowi w 35. minucie.

Drugą połowę zespół Carrick Rangers rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Magilla wszedł Christopher Rodgers. A kibice Glentoranu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elvia van Overbeeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andrew Mitchell.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marka Carsona z Carrick Rangers, a w 69. minucie Joe Crowe z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Rory Donnelly został zmieniony przez Deivydasa Matuleviciusa. W 71. minucie Lloyd Anderson został zmieniony przez Williama Faulknera, a za Aleksa Gawne'a wszedł na boisko Daniel Reynolds, co miało wzmocnić zespół Carrick Rangers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Navida Nasseriego na Jonathana Frazera.

Między 75. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Carrick Rangers i jedną drużynie przeciwnej.

Harry Doherty88′
69′ Joe Crowe
Mark Carson60′
81′ Navid Nasseri
Kyle Cherry85′
69′ Rory Donnelly
Daniel Magill35′ 46′
Robbie McDaid
Michael Smith31′
57′ Andrew Mitchell
Alex Gawne81′
Marijan Antolović
Ben Nicholl
William Garrett
Lee Colligan
81′ Jonathan Frazer
William Faulkner71′
69′ Deivydas Matulevicius
Liam Hassin
Ciarán O'Connor
Ewan Kelly
Paul O'Neill
Daniel Reynolds81′
57′ 90′ Elvio van Overbeek
Christopher Rodgers46′

Zawodnicy Glentoranu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

22 lutego zespół Carrick Rangers będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Glenavon FC będzie rywalem jedenastki Glentoranu w meczu, który odbędzie się w Lurgan.