Liga północnoirlandzka - 29. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Larne FC 0-2 (0-1)

14 lutego na Stangmore Park w Dungannon odbyło się starcie 29. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Swifts FC i Larne FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Larne FC 2-0.

F. Sule 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Swifts FC wygrał aż 11 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko siedem.

Od pierwszych minut drużyna Larne FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Swifts FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Larne FC w 36. minucie spotkania, gdy Martin Donnelly zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Larne FC.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Johnowi Herronowi, zawodnikowi Larne FC. W 61. minucie John Herron został zastąpiony przez Andy'ego Mitchella.

Jedenastka Swifts FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 0-2 podwyższył Fuad Sule.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał David McDaid z Larne FC. W 69. minucie w jedenastce Swifts FC doszło do zmiany. Mark Patton wszedł za Rhyssa Campbella. Na murawie, jak to często zdarzało się Larne FC w tym sezonie, pojawił się Ben Tilney, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Martina Donnelly'ego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W samej końcówce spotkania w drużynie Larne FC doszło do zmiany. Joseph Tully wszedł za Davida McDaida. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Martin Donnelly  36′ 76′
71′ Shane McGinty
John Herron56′ 61′
76′ Douglas Wilson
Jeff Hughes
69′ Rhyss Campbell
Conor Devlin
76′ Francis Brennan
Graham Kelly
69′ Mark Patton
Christopher Ramsey
71′ Michael Carvill