Liga północnoirlandzka - 29. kolejka Premiership: Crusaders FC - Cliftonville FC 0-0

3 marca na Seaview odbył się pojedynek 29. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Crusaders Belfast i Cliftonville. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

29. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2020-03-03 20:45 | Stadion: Seaview | Arbiter: R. Crangle
Crusaders FC
Cliftonville FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 101 spotkań jedenastka Crusaders Belfast wygrała 43 razy i zanotowała 36 porażek oraz 22 remisy.

Od pierwszych minut zespół Cliftonville zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Crusaders Belfast była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie kartkę dostał Garry Breen z Cliftonville. W 72. minucie Billy Joe Burns został zastąpiony przez Camerona Dummigana.

W 77. minucie kartkę dostał Chris Hegarty, zawodnik gospodarzy. Trener Cliftonville postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Christophera Currana i na pole gry wprowadził napastnika Donala Rocksa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Crusaders Belfast postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Jamie McGonigle, a murawę opuścił Paul McElroy.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rory'ego Hale'a z Crusaders Belfast, a w 87. minucie Jamiego Harneya z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Cliftonville doszło do zmiany. Thomas Maguire wszedł za Michaela McCruddena.

Garry Breen63′
72′ Billy Joe Burns
Aaron Donnelly
77′ Chris Hegarty
Jamie Harney87′
Michael Ruddy
Conor McDermott
Declan Caddell
Christopher Curran80′
85′ Rory Hale
Ronan Doherty
Paul Heatley
Conor McMenamin
Philip Lowry
Ryan Curran
82′ Paul McElroy
Joe Gormley
Jordan Owens
Michael McCrudden87′
Neil Shields
Declan Dunne
72′ Cameron Dummigan
Donal Rocks80′
82′ Jamie McGonigle
Thomas Maguire87′
Gary Thompson
Calvin McCurry

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Crusaders Belfast w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Cliftonville będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Belfaście. Jego przeciwnikiem będzie Glentoran FC. Tego samego dnia Institute FC zagra z jedenastką Crusaders Belfast na jej terenie.